Ozonoterapia - Kroplówki z ozonem

Ozonoterapia to zabieg, który dzięki pozytywnemu działaniu na organizm człowieka znalazł zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, m.in. wymienionych poniżej strony.

Właśnie dlatego ozonoterapia wykorzystywana jest na różnych obszarach medycyny. Specjalizacje, które korzystają z ozonoterapii to zarówno chirurgia, stomatologia, ginekologia, medycyna estetyczna, urologia, neurochirurgia, jak i dermatologia. Kroplówki z ozonem stosowane są przykładowo w terapii zaburzeń funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, a także w leczeniu angiopatii naczyń, która często występuje u osób długotrwale cierpiących na zaburzenia metabolizmu cukrów.

Efekt leczniczy ozonoterapii w tym przypadku jest możliwy dzięki odżywieniu tkanek i ich nasyceniu tlenem. Zabieg ozonoterapii doskonale sprawdza się także w przyspieszeniu procesu gojenia ran. W związku z tym stosowany jest w przypadku wystąpienia odleżyn, owrzodzeń powstałych w przebiegu cukrzycy lub choroby zakrzepowo-zatorowej, oparzeń, ran pooperacyjnych i ran urazowych. Efektywnie niweluje również zmiany trądzikowe.

Możliwości regeneracyjne ozonoterapii pozwalają również leczyć ubytki występujące w krążkach międzykręgowych oraz chrząstkach stawowych i innych elementach stawów. Zabieg ten przyspiesza proces tworzenia nowych komórek w obrębie tych tkanek. Wykazuje działanie odkażające, w związku z tym zatrzymuje inwazje wirusowe, a także likwiduje bakterie, pierwotniaki i komórki grzybowe, co pozwala skutecznie leczyć trądzik, zmiany grzybicze skóry i inne miejscowe infekcje.

Ozonoterapia - Cardea Med Gdynia
Ozonoterapia wykazuje dużą efektywność w leczeniu:

Przeciwskazania do wykonania zabiegu ozonoterapii:

Strona pod adresem cardeamed.pl korzysta z technologii plików cookies. Zapoznaj się z polityką cookie i prywatności oraz regulaminem strony przed skorzystaniem ze strony.