LEKARZ DERMATOLOG

Porady dermatologiczne

Nasz specjalista:

Specjalista z dziedziny dermatologii zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób skóry, szukaniem źródeł zmian skórnych oraz diagnostyką. Dermatologia pośrednio wiąże się także z innymi działami medycyny takimi jak wenerologia czy kosmetologia.

Dermatolog podczas badania wnikliwie obserwuje skórę i szuka na niej niespecyficznych zmian. Dodatkowo zwraca uwagę na wygląd paznokci i włosów, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, wdraża dla nich odpowiednie leczenie. W przebiegu badania specjalista dermatolog dąży również do ustalenia przyczyn nieprawidłowości w wyglądzie skóry, które zazwyczaj nie wynikają z niewłaściwego funkcjonowania tkanki skórnej, ale są skutkiem chorób wewnętrznych. Wśród źródeł zmian skórnych wymienia się między innymi: nowotwory, choroby weneryczne, choroby zakaźne, alergie i zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Porady dermatologiczne

Choroby najczęściej leczone przez specjalistę z zakresu dermatologii:

Dermatolog zajmuje się również diagnostyką chorób wenerycznych (przenoszonych drogą płciową), wśród których można wymienić: świerzb, HIV, kiłę, kłykciny kończyste i rzeżączkę.

Strona pod adresem cardeamed.pl korzysta z technologii plików cookies. Zapoznaj się z polityką cookie i prywatności oraz regulaminem strony przed skorzystaniem ze strony.