Pomaga zniwelować i zapobiega najczęściej występującym w ciąży dolegliwościom. Masaż pozwoli uporać się z nadmiernym napięciem i przeciążeniem mięśni, a także zniweluje dolegliwości bólowe. W zabiegu mogą uczestniczyć Panie pomiędzy 3 a 9 miesiącem ciąży (od 13 do 37 tygodnia), ciąża musi przebiegać prawidłowo, nie może być przeciwwskazań medycznych do masażu. Należą do nich m.in. choroby sercowo – naczyniowe, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży.
Przyśpiesza regenerację mięśni, ścięgien i więzadeł, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz zwiększa zakres ruchu. Minimalizuje ryzyko doznania kontuzji i zwiększając wydajność sportowca.
Polecany jest przede wszystkim sportowcom oraz osobom amatorsko uprawiającym sport.
Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie.
Masaż odchudzający ma za zadanie rozbicie komórek tłuszczowych, znajdujących się w tkance podskórnej, odprowadzenie toksyn oraz zalegającej chłonki, poprawę ukrwienia. Za pomocą technik ugniatania, uciskania czy oklepywania można modelować i wyszczuplać sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że masaż jedynie wspomaga proces odchudzania. Nie można zapominać o zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej.
Masaż twarzy to nic innego, jak mikrotrening dla mięśni. Regularnie wykonywany, wzmacnia je, pozwala na dłużej zachować elastyczność skóry i napięty owal twarzy. Pobudza także mikrokrążenie skórne, a co za tym idzie, również naturalne procesy regeneracyjne oraz wytwarzanie w komórkach kolagenu i elastyny.
Pomaga w pozbyciu się tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Stosuje się go również w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także ukrwienie.
Kinesiotaping to aplikacja plastrów elastycznych, stosowanych przy różnego rodzajach bólach lub stanach zapalnych. Stosuje się między innymi w fizjoterapii ortopedycznej, przeciwbólowej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej oraz pooperacyjnej.
Taping statyczny stosowany jest do stabilizacji stawów, np. przy urazach skrętnych stawów lub korekcji.
Suche igłowanie jest techniką stosowaną przez fizjoterapeutów, która wykorzystuje cienką igłę do penetracji skóry i stymulowania leżących poniżej mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, tkanki mięśniowej w celu leczenia bólu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń ruchowych.
TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH
Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych czasem jest też nazywana terapią mięśniowo-powięziową.
KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA
Celem konsultacji fizjoterapeutycznych jest zdiagnozowanie problemu zdrowotnego oraz opracowanie programu terapeutycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Na konsultację warto przynieść ze sobą diagnozę lekarską oraz wyniki badań dodatkowych (RTG, MRI, USG itp). Podczas spotkania doradzamy najskuteczniejsze formy terapii i przedstawiamy zarys przebiegu procesu leczenia.
Leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza
REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA,
NEUROLOGICZNA,
WADY POSTAWY U DZIECI
Rehabilitacja zmniejsza wpływ wielu schorzeń, w tym chorób (ostrych lub przewlekłych) lub urazów. Może również uzupełniać inne interwencje zdrowotne, takie jak interwencje medyczne i chirurgiczne, pomagając osiągnąć najlepszy możliwy wynik.