HOLTER EKG i RR

Holter EKG

Tradycyjne badanie EKG często nie wykazuje nieprawidłowości pracy serca. Zaburzenia mają charakter napadowy, niektóre zaburzenia występują w trakcie snu, zanikają i ciężko je wychwycić.Dlatego lekarze często zlecają pacjentom wykonanie badania Holter EKG.Jest to dobowy pomiar aktywności elektrycznej serca. Służy do oceny pracy serca w warunkach domowych. w naszym centrum medycznym do Państwa dyspozycji mamy nowoczesne specjalistyczne urządzenia, a także całodobową opiekę i nadzór kadry medycznej, która monitoruje czy badanie wykonywane jest prawidłowo. W razie odłączenia elektrod kontaktujemy się z Państwem telefonicznie. Urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu, wielkości telefonu komórkowego, dostają Państwo ładowarkę i dodatkową baterię.

Dzięki całodobowemu pomiarowi urządzenie wykrywa również zaburzenia pracy serca w trakcie snu, ponieważ u wielu pacjentów dochodzi do nich właśnie w nocy.

Na badanie holter rejestrujecie się Państwo telefonicznie, mailowo lub przez nasz czat.

Rezerwujemy określony czas badania 24h, 48h lub dłużej w zależności od potrzeby i wskazań lekarza.

W umówionym terminie zgładzają się Państwo do naszej przychodni. Nasza kadra wpisuje potrzebne dane pacjenta, wskazania lekarskie, przyjmowane leki, symptomy. Następnie zakładamy urządzenie i objaśnia zasady działania. Pacjent dostaje dodatkowo : elektrody do wymiany w razie odklejenia lub potrzeby zmiany np. po kąpieli, ładowarkę i drugą baterie, dzienniczek Holter EKG, w którym pacjent zapisuje godziny i rodzaje aktywności, które mogą wpłynąć na pracę serca.

Po upłynięciu czasu badania Pacjent zgłasza się do przychodni aby oddać urządzenie. Po trzech pięciu dniach wynik badania wraz z opisem lekarza kardiologa jest wysyłany mailowo. Plik jest odpowiednio zabezpieczony hasłem. Istnieje też możliwość odbioru wyników wydrukowanych w przychodni.Wraz z dzienniczkiem Holtera EKg pacjent może się zgłosić z wynikami do swojego lekarza.

Jest to najpopularniejsze badanie zlecane przez lekarzy kardiologów. Polega na dobowym pomiarze ciśnienie tętniczego co 15-20 minut.W ciągu doby urządzenie wykonuje około 70 pomiarów ciśnienia.

W naszym centrum medycznym do Państwa dyspozycji mamy nowoczesne specjalistyczne urządzenie, a także całodobową opiekę i nadzór kadry medycznej, która monitoruje czy badanie jest wykonywane prawidłowo, czy mankiet się nie przesunął. W razie nieprawidłowości kontaktujemy się z Państwem telefonicznie.

Strona pod adresem cardeamed.pl korzysta z technologii plików cookies. Zapoznaj się z polityką cookie i prywatności oraz regulaminem strony przed skorzystaniem ze strony.