Wspomaga leczenie cukrzycy oraz miażdżycy, zwalcza wolne rodniki, ułatwia odchudzanie, a jego działanie czasem porównywane bywa z działaniem witamin. O czym mowa?
Kwas alfa-liponowy w skrócie nazywany ALA
Kwas alfa-liponowy ma wiele zastosowań. Jest często wykorzystywany w leczeniu neuropatii cukrzycowej, stanu, który może prowadzić do uszkodzenia nerwów u osób z cukrzycą. Ponadto, badania sugerują, że ALA może mieć korzyści w leczeniu innych schorzeń, takich jak choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane i marskość wątroby. Kwas alfa-liponowy to substancja ważna dla osób, które borykają się z dolegliwościami kardiologicznymi -sercowo-naczyniowymi. ALA jest ważny dla pacjentów z problemami kardiologicznymi także z tego powodu, że obniża ciśnienie tętnicze krwi. Fakt, iż kwas ALA jest antyoksydantem przekłada się także na jego pozytywny wpływ na osoby chore na cukrzycę lub zagrożone insulinoopornością. Dzieje się tak, ponieważ znacznie zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę. Obniża także poziom cukru we krwi.
Kwas alfa-liponowy jest efektywny i przydatny dla osób, które borykają się z otyłością ponieważ poprawia metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Przy tym ogranicza wytwarzanie chemeryny – białka odpowiadającego za predyspozycje do otyłości. Kwas ALA pomaga również w redukowaniu tkanki tłuszczowej.
Zastosowania medyczne kwasu alfa-liponowego
Kwas alfa-liponowy (ALA) ma kilka zastosowań medycznych, z uwagi na jego właściwości przeciwutleniające i jego wpływ na metabolizm. Oto niektóre zastosowania medyczne kwasu alfa-liponowego
- Neuropatia cukrzycowa: kwas alfa-liponowy łagodzi objawy i poprawia czucie w uszkodzonych nerwach u osób z cukrzycą.
- Choroba Alzheimera: kwas alfa-liponowy ma potencjał w leczeniu i opóźnianiu postępu choroby Alzheimera. ALA działa jako przeciwutleniacz i może pomóc w ochronie komórek nerwowych przed ich uszkodzeniem.
- Stwardnienie rozsiane: Choć badania nad wpływem kwasu alfa-liponowego na stwardnienie rozsiane są nadal w toku, wyniki wskazują, że może pomagać w łagodzeniu objawów tej choroby, takich jak zmęczenie i osłabienie mięśni.
- Marskość wątroby, uszkodzenie wątroby, wysokie wyniki prób wątrobowych: ALA może być stosowany jako suplement w leczeniu marskości wątroby. Pomaga poprawić funkcję wątroby, obniża próby wątrobowe , regeneruje i chroni komórki wątroby.
- Cukrzyca: Kwas alfa-liponowy może pomóc w kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi u osób z cukrzycą typu 2. W niektórych badaniach wykazano, że ALA pomaga zwiększyć wrażliwość tkanek na insulinę, co może poprawić kontrolę glikemii.
- Zapobieganie uszkodzeniom oksydacyjnym: Kwas alfa-liponowy jest stosowany w profilaktyce uszkodzeń oksydacyjnych wywołanych wolnymi rodnikami, co ma związek z procesem starzenia się organizmu i rozwojem wielu chorób przewlekłych.
- Otyłość i odchudzanie: poprawia metabolizm węglowodanów i tłuszczów
- Choroby kardiologiczne -obniża ciśnienie
- Wysoki cholesterol – obniża poziom złego cholesterolu.
W jakich składnikach diety znaleźć ALA?
Kwas alfa-liponowy naturalnie występuje głównie w warzywach. W największej ilości możemy go znaleźć go w szpinaku, ziemniakach, zielonym groszku, brokułach, pomidorach. Z pożywienia kwas ALA przyswajany jest w postaci lipolizyny. Jej zawartość i przyswajanie z pokarmów jest jednak niska. Kwas alfa-liponowy może być podawany w formie kapsułek, tabletek lub infuzji żylnych.
Zawsze przed rozpoczęciem stosowania ALA w celach leczniczych lub profilaktycznych warto skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie i odpowiednie zastosowanie zależą od stanu zdrowia oraz potrzeb pacjenta.
Zapraszamy do skorzystania z naszej kroplówki z kwasu alfaliponowego w cenie 160 złotych.